okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Vpřed do roku 2005!

Slovo střediskového vůdce.

Sluší se ale nejdříve poděkovat těm bratrům a sestrám, kteří se podíleli v uplynulém roce na vedení oddílů a družin našeho střediska a dále těm, kteří pro své zvýšené pracovní či rodinné povinnosti již nemohou věnovat tolk času skautské mládeží a odchází. Ocenění si zaslouží z více důvodů, neboť pomáhali po léta zasévat do srdcí svých skautů, skautek a vlčat i světlušek vzácné sémě optimistického postoje k životu ozdobeného smyslem pro čest a spravedlnost. Díky také těm příznivcům skautingu, kteří nám, byť nejsou našimi členy, dlouhodobě pomáhají!

Je to prostě tak, že změny jsou se životem nezvratně spojeny a těch patnáct let od znovuobnovení Junáka tvoří již nezanedbatelnou část lidského života. Junák má stanoveny podmínky, za kterých mohou zdárně vyvíjet svou činnost družiny a oddíly. Počítá se také samozřejmě i s výměnou vůdců. Děje se tak na základě sebevýchovy a vrstevnické samosprávy v družinách a oddílech.

Zdravotnický kurz, Tři orlí pera, Čekatelská zkouška a Vůdcovská zkouška jsou znaky skautské kvalifikace, o kterou by měli více usilovat děvčata a chlapci, neboť je jim tímto dávána kvalitní možnost postupného dosahování cílů, přičemž si v sobě pěstují předpoklady pro splnění svých osobních plánů ve vlastním budoucím životě.

Na poslední střediskové radě v roce 2004 jsme se shodli na tom, že je třeba se více zaměřít na dlouhodobé pěstování manuální zručnosti a pracech nejen tábornických ale také domácích a pro každodenní potřebu. Držím tedy všem družinám palce aby obstály!

Věřím, že se nám bude i nadále činnost ve středisku dařit a že nás bude těšit a zpestřovat nám životní stezku, která není vždy snadná. Věřím, že do budoucna nám přispějí také výsledná jednání XI. Valného sněmu Junáka, který se bude konat ve dnech 18.- 20. února 2005 v Třebíči.

Jiří Janíček
Vedoucí střediska "Bílý štít"

vytisknout autor: Šerif vloženo: 6. 1. 2005 (Kajman) 2111x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

dvojka Praha
rovernet
korálky od Kajmanky
digifotky
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás