okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Zahajovací oddílovka

Třetí článek o zahajovací oddílovce je na světě – tentokrát bude o zahájení činnosti oddílu Naděje.

Zahajovací oddílovka se konala tentokrát ve čtvrtek, ovšem v tradiční čtyři hodiny v klubovně. Hans ani Milan nepřišli, aby si poslechli verdikt pracovního kruhu, jestli smí být i po loňském úpadku v docházce členy oddílu, čímž PK ujistili, že rozhodnutí bylo správné. Kdo o oddíl nemá zájem, nemá v něm prostě co dělat – použiji oblíbenou větu Zdenyho.

Potom co byli oddíláci vpuštěni do klubovny a usadili se, proběhl obřad podávání rukou. Teo musel vysvětlit, jak se to má dělat správně, protože ruce některých by se dali přirovnat k leklé rybě. Ale příště už to bude určitě lepší.
Následovalo představení PK, rádců a vysvětlení fungování oddílu. Pro nováčky muselo být Teovo vysvětlní, že kdo nebude chodit na akce, nemůže na tábor proto, že by nezvládl ujít na družinové výpravě 40 kilometrů za dva dny, asi šokem, ale doufejme, že se nikdo nezalekne. Více než polovinu oddílu teď tvoří právě nováčci, snad jich u nás co nejvíc vydrží – nejlépe všichni, samozřejmě.

Na Tesákův pokyn jsme se všichni představili a poté se sedli do kruhu – vždy nováček vedle starého člena – a snažili se vzpomenout, jak je jenom jmenuje ten, který sedí po naší pravé ruce a co má ten vlevo za koníčky. Potom si stoupali ti, kteří mají doma nějaké domácí zvíře; ti, kteří někdy ušli za jeden den více než 35 kilometrů; ti, co už někdy byli výš než 2000 metrů nad mořem a podobně, čímž jsme se snažili navzájem co nejvíce poznat.
Potom co jsme absolvovali ještě oblíbené řazení podle velikosti, délky vlasů, barvy očí, let stráveným ve skautu a podle dat narození, měl Teo další povídání o činnosti oddílu, které prozřetelně rozdělil, aby se nezdálo tak dlouhé.

A přišel čas, kdy měli napjatí nováčci zjistit, s kterou družinou budou příští léta chodit na družinovky, vařit na výpravách, spát pod jednou celtou a za kterou budou bojovat v oddílových hrách.
Podle popisu většina z nich poznala, za kterou osobou v klubovně si má jít pro tajemný svitek papíru, ale pár úsměvných záměn se přece přihodilo – například když Janča našla Čegi na hlavě šedé vlasy…
Nakonec každý nováček přečetl název své družiny z papírku. K Liškám se přidaly Vlasta s Jančou; Veverky se radují z Buginy a Marti; do Rysů přišla posila v podobě Orloje, Kondýska, Vojty V. a Zajdy; a v Jelenech přibyl Miryho bratranec Luděk, Pája, Lanista, Červ a Michal. Pokud o nich chcete vědět víc, podívejte se na představení družin, která už rádcové vzorně sepsali.

Čas se už pomalu chýlil ke konci, takže potom co se nováčci usadili ke svým družinám a pozdravili se s nimi, jsme se rozloučili v oddílovém kruhu pokřikem a skauti vyklidili klubovnu, aby mohli vejít rodiče na zahajovací schůzku. Účast předčila očekávání, protože oproti minulým schůzkám, kdy se v rohu klubovny krčilo pár osamoceným rodičů, byly tentokrát všechny židle obsazené. Teo se představil jako nový vůdce oddílu, představil PK a rádce a podal rodičům nováčků informace o oddíle. Docházka, tábory, družiny - prostě všechno co je potřeba vědět, rozepisovat to nebudu... Piškot řekl také pár věcí o roverském kmeni, který se Zdenym přebírá - na schůzce bylo také dost rodičů bývalých členů oddílu - a potom se už jenom uklidilo a byl konec první oddílové akce letošního skautského roku.
vytisknout autor: Braen vloženo: 20. 9. 2006 (Pavla) 2026x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

Rysi z oddílu Naděje
rovernet
korálky od Kajmanky
digifotky
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás