okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Kmenová diskuze

První měsíc nového skautského roku už se chýlí ke konci a protože celé středisko prochází docela velkýma „personálníma“ změnama, bylo na čase aby se sešel i kmen bohatší o spoustu nových tváří a podebatoval o své budoucnosti.

Pro diskuzi není nic vhodnějšího než nedělní, slunečné odpoledne, které se stanovilo po dlouhých domluvách a dohadech. Jednou nemohl ten, pak zas onen, no prostě to bylo složitý. Nakonec se ale podařilo stanovit nejlepší kompromisní termín pro valnou většinu zájemců. Zájemců píšu proto, že dorazit měl pouze ten komu na kmeni a jeho budoucnosti záleží. A tak se k tomu postavil každý po svém – někdo prý snad „překřídloval“, jiný pařil na kompu, další hrál piškvorky a spousta originálních výmluv a omluv. Nakonec se svůj a kmenový osud rozhodli vzít aktivně do rukou tito (jedu po kruhu): Miry, Tulda, Tesák, Pudil, Teo, Adam-hvězda, Pavla, Čegi, Miky, Ufon, Jack, George, Vařík, Tkanička, Áňa, Čiky, Zdeny, Dany, Laky a Piškot – vlastně docela slušná účast, když ještě přičteme, že pár omluv bylo opravdových.

Celou diskuzi řídil Piškot a prezentoval naši představu o tom jak by kmen měl fungovat a za jakých podmínek do vedení kmene oba jdeme.
V podstatě za dvě hodiny diskuze nikdo nenamítal nic zásadního, takže závěr tohoto plodného odpoledne je ten, že kmen bude fungovat jako jeden celek s „mladýma“ i „starýma“ dohromady, času do něj bude každý investovat podle možností – a všem je jasné že na prvním místě je pomoc středisku – tedy práce v pekáči oddílu, světlušek a vlčat.

No a tak se pomalu dopila kofola, rozloučili jsme se a každý vyrazil svým směrem. Pekáč oddílu na radu, další na petanque, jiní domů se učit :).

Za sebe musím říct, že i přes zklamání z neúčasti některých jsem si odpoledne užil a moc rád viděl staré známé tváře. Těším se na budoucí akce a věřím že kmen opráší svou trochu zašlou slávu – a že bude dost poutníků, rytířů, roverů ochotných investovat svůj čas do sebe a své cesty, která je zároveň cestou kmene.

vytisknout autor: Zdeny vloženo: 27. 9. 2006 (Zdeny) 2182x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

skauti Olomouc
dýchánek
korálky od Kajmanky
fotoreklama
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás