RS Nocon a RG Nonpa 
GOTICKÝ OBLOUK OKÉNKO, titulní stránka
MIKY
 
     Při příležitosti přípravy na vůdcovské zkoušky jsem se setkal s Kočkodanem. Nebýt velkého Ká na začátku slova, mohli byste si myslit, že budoucí vůdcové jsou připravováni v zoologické zahradě (třeba proto, aby si dovedli snadněji přestavit prostředí vlčácké smečky či skautského oddílu). Jenže velké K na začátku slova je, což značí, že se nejedná o zvíře, ale o přezdívku a sice skautského vůdce z Brna. Místem setkání byla klubovna žďárských vodáků a ne ZOO. Řeč se tedy překvapivě týkala skautingu, jeho základů a cílů. Kočkec ve svém povídání použil zajímavého přirovnání ke gotickému oblouku. Každý kámen v něm má své důležité místo a vyndáme.li ho, oblouk již nebude tak pevný, pokud dočista nespadne. A zrovna tak je to i s některými myšlenkami, metodami a cíli skautingu. Líbil se mi tento příměr a proto jsem ho "poslal" dál, to když se setkalo 9 roverů na jedné ze svých roverovek. Pokusili jsme se o vytvoření Noconského oblouku. Každý z nás měl přidat jeden "kámen" o kterém si myslí, že patři nebo by měl patřit do "oblouku" našeho čili Noconského roveringu. Vybral jsem pro představu pět z nich: 
•
Drsný kořeny
Drsná činnost
Drsný akce
Drsný členy
•
Komunikace
Hrdost
Věrnost
Sebeobětování
•
Kámošství
Časté setkávání (i neformální - u roverů)
Společný drsný akce
Služba - to je hlavni
•
Posilovna, drsnost
Schůzky
Výpravy
Pomoc druhým
Ohleduplnost
Tolerance
•
Dobrá komunikace
Přátelství a společná idea
Snaha
•
     A když už jsem v té stavbě, vytesám ještě jeden kamínek ze zlomku mé představy. Chtěl bych se s vámi setkávat, dělat to co nás baví i to co je třeba, učit se sloužit, prožívat dobrodružství, putovat přírodou, poznávat sebe a sebevzdělávat, hledat cesty jak být lepší, vypořádat se s tím co nás potká no a často se u toho všeho smát ("humory", ty nám díkybohu nechybí). 
     Představy o podobě oblouku je práce architekta. I když je důležitá, málo platný, bez zedníků se to neobejde. A zedníci to jsou chlapy v montérkách, co se nebojí přiložit ruku k dílu, kámen po kamenu oblouk stavět a proměnit plán ve skutečnost. Myslím, že schopných architektů je dost a tak přeji našemu kmeni "zedníky" jak se patří.
 
 
  zpět na titulní stranu  
 
  na index článků