ODDÍL PLNÝ ZMĚN OKÉNKO, titulní stránka
MONTI
 

Slovo vůdce - oddíl plný změn

     Tak, tak, ve chvíli, kdy držíš v rukou tento časopis, by měla být již zima za námi a jaro před námi. Jen doufám, že se Okénko nezpozdí a nevyjde v zimě.
     Ale předpokládám, že je vše v pořádku a mohu pokračovat v psaní již jarního slova. 
     Oddíl za poslední období toho stihl hodně, ale ještě více nás toho čeká. A možná i věci doposud neslýchané. Například oddílová Ivančena. Hlavně ale změny v oddíle. 
Nevím jak vy, ale oddílová rada si teda všimla, jak se u některých členů zhoršilo chování. Vlastně nezhoršilo, ono se totiž nezlepšilo. 
     Rádce Toe ví, jak je pro něj těžké přemlouvat stále ty samé členy, konkrétně Martina a Vojtu, aby se na schůzkách zapojili do družinové činnosti. Když oni ti dva plantážníci si nenechají od nikoho nic řící a klidně si třeba i utečou ze schůzek. Proto dostanou měsíc na rozmyšlenou, jak to myslí s členstvím v oddílu vážně. 
     A aby toho nebylo dosti, varování dostali i další. Snad se vzpamatují a rozpomenou se, že pokud chtějí být dobrovolně členy, musí pro to i něco udělat. Vím, že to není jednoduché, ale věřím, že se znovu chytnou. Tak přeji Švédovi, Korbimu, Stejkovi, Tačudovi, Mildovi a Tomovi,aby v oddíle vydrželi, protože i oni tvoří jeho pevnou součást a bez "vás by to zkrátka nebylo ono".
Rozloučit se musela i Foši, která dospěla do věku, kdy ji už program v oddíle moc nezajímá. To už tak bývá. Jedni odcházejí, druzí přicházejí. Snad si občas vzpomene na to, co snámi prožila.
    Změna postihla i oddílovou radu. Mejša "povýšil" na oddílového podrádce a spolu s odd. rádkyní Tesákovou již úspěšně připravili a zorganizovali jednodenní výlet. A aby se rada pořádně stmelila, půjde o velikonocích na výpravu do budoucího tábořiště. Tentokrát to ale nebude jen tak nějaké malé procházení, nebo jízda. Čeká nás více jak 60 km pochodu s "plnou polní". Takže žádná Algida!
     No a jako perlu na závěr dubna se vydáme do Beskyd. Tentokrát je Ivančena otevřena celému oddílu. Je to pro mě samotného velký otazník, jak to zvládnou i případní nováčci, ale budu přemlouvat rodiče na besedě, aby mohl jet skutečně každý. Takové dobrodružství se přeci musí prožít!
     Jaro klepe na vrata, skauti mají kraťata (kraťasy se mi nerýmovaly). A v těchto kraťatech (a holky v sukních, třeba) budeme zajisté dále úspěšně putovat bájnou zemí Narnií. Rysi zaznamenávají snad poprvé v historii prvenství na cestě. Přejme jim, aby se jejich barva tento rok objevila na oddílovém wampumu.
     Jo a změnou také je, že mám od Zdenyho CD-ROM, byl jsem na kulečníku a v kině. A to je vše, přátelé.
 
  zpět na titulní stranu  
 
  na index článků