Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

IRON skaut - Duatlon

První etapa letošní roku IRON SKAUTA (čti ajron skaut – se Šerifem jsme se domluvili, že pro letošek změníme výslovnost :)) byla očekávána s napětím. Hlavní organizátor a tvůrce tohoto střediskového závodu Piškot totiž prohlásil, že při malé účasti celý letošní ročník ruší...

No a co se nestalo, před Mercedeskou bylo v 14:00 připraveno 43 závodníků!!! Toť počet vskutku nevídaný a nejen nevídaný, ale i nediplomový, protože těch bylo pouze 30.

Start první etapy – tudíž duatlonu byl hromadný a to jste měli vidět ten mazec. Dle kategorií se obíhal buď jeden, dva nebo i tři okruhy, potom do depa pro kolo, objet opět okruhy tentokrát cyklistické, zpět zavěsit kolo do depa a opět na běh.
Boj to byl opravdu veliký, musím také pochválit například Čeginku – líbilo se mi jak pomáhala při běhu malé světlušce.

Velký boj byl v kategorii nejstarších kluků, kdy Vařík, Císko a ostatní favorité odpadli do kategorie přípravného týmu a tak byl prostor pro nové hvězdy. Po dramatickém stíhacím závodě nakonec vyhrál Pepa – Tulda, těsně sledovaný Banym a Ufim. Překvapením bylo nasazení intelektuála Laky, který má nejen vysoké IQ ale i fyzičku – jak potvrdil svou čtvrtou příčkou a porážkou Pepína.
V duchu jsem si gratuloval že jsme odhalili Marťu, která hodlala startovat bez přilby – i s přilbou se její pád nakonec obešel s lehkým otřesem mozku…

Dík patří přípravnému týmu nových roverů a rangers, doufejme, že jim to vydrží. Nemenší dík patří zúčastněným, doufáme tím víc, že jim to vydrží. No a snad největší dík patří četným rodičům, kteří milá dítka vytáhli v neděli si zasportovat – to díky Šerifově dopisu.
Takže na plavecké etapě v listopadu uvidíme!