okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Slovo střediskového vůdce

Chlapci a děvčata, příznivci skautingu, zdravím vás na začátku nového skautského roku a zároveň vám přeji, aby jste kráčeli po letošní stezce junácké i školní úspěšně.

Aby mohl Junák – svaz skautů a skautek ČR plnit zdárně svoji výchovnou funkci, musí, kromě jiných úkolů, dodržovat také svůj celoroční plán výchovy. Ten je pak korunován letním táborem naplno a užitečně prožitým v přírodě. Vedle činnosti v oddílech a družinách je také důležitá účast na akcích celého střediska, jako např. na akcích „Hurá“, „Rozjezdy pro hvězdy“, Ironskaut, dobročinných sbírkách atd. Ty mají svoje opodstatnění z hlediska kultury, sportu i společenského života.

Chci vám tedy připomenout, vám členům našeho střediska, aby jste dbali na svoji účast při těchto akcích. Jste zavčas informováni vedoucími oddílů a také celoročním plánem, který je vyvěšen v průjezdu klubovny. Na nástěnce před klubovnou jsou také oznamovány schůzky střediskové rady, a tak, máte-li nějaký velký problém, můžete požádat vašeho vedoucího a spolu s ním tuto schůzku navštívit.

Víte, za minulých patnáct let od znovuobnovení naší organizace, středisková rada vyvinula také velké úsilí pro finanční zabezpečení dobudování klubovny a pro podporu našich programů. Jsme proto my všichni, spolu s vámi, odpovědni za správné využití podpory, která se nám od ústřední rady Junáka a našeho státu dostává.

Přeji vám tedy, aby jste se zúčastňovali všech akcí střediska a aby vaše členství v naší organizaci, mělo smysl a přineslo vám užitek.

Váš vedoucí střediska
Jiří Janíček – Šerif
vytisknout autor: Šerif vloženo: 1. 10. 2004 (Kajman) 1937x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

dvojka Praha
Seleska
korálky od Kajmanky
digifotky
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás