okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Premiéra Narnie 3

Ještě v sobotu večer jsme nevěděli jestli premiéra Narnie 3 vůbec proběhne… Ale proběhla, a tak tady je o ní kraťounkej článek.

Ještě v sobotu večer jsme nevěděli jestli premiéra Narnie 3 vůbec proběhne. Film už byl téměř čtrnáct dní sestříhaný a připravený, ale dostat ho do přehratelné podoby, natož na DVD, byl opravdu oříšek. Trávili jsme nad tím dny i noci, padl na to i štědrý den, zrušili jsme počítač za sto táců, přispěli do kasičky v kostele a ono stále nic. Až v sobotu v jedenáct hodin se podařilo vypálit první použitelná DVD. Byl to opravdu dar z hůry na poslední chvíli. Premiéra byla zachráněna. A tak jsme se v neděli okolo půl páté začali stěhovat do kina. Samozřejmě se to opět neobešlo bez problémů, ale po tom, co jsme si prožili v posledních týdnech, nám to přišlo jako legrace.

Nastaly chvíle napětí. Byla reklama a propagace filmu dostatečná? Nebo nikdo nepřijde, protože jsou svátky. Ve skrytu duše jsme očekávali vyprodané kino, ale ke spokojenosti by nám stačilo i 70 lidí, potřebných k zaplacení nájmu. Dopadlo to dobře. Zhruba 120 lidí vytvořilo iluzi plného kina a navíc výbornou atmosféru pro uvedení tohoto snímku.

Celý obřad zahájil moderátor Míša, který nás pak provázel celým večerem. Jako předfilm byl puštěn film Zrození. Natočili ho na podzim mladí roveři a zúčastnili se s ním celostátní soutěže Polibek múzy. A pak už následovala samotná premiéra Narnie 3 - Kruh se uzavírá. Co říci filmu samotnému? Silný příběh spojující první dvě Narnie a doplňující je o nové souvislosti, byl zpracován s nesčetným množstvím dotáčených scén, tak aby byl pochopitelný i pro lidi, kteří ho v minulém roce neprožili s námi. Navíc zde bylo použito efektů a filmových triků, jaké nemají v dějinách filmů MPZ obdoby. Přestože film trval přes dvě hodiny a nenašel se snad nikdo, kdo by se u něho nudil. Dokonce sklidil i několik aplausů (jeden nečekaný uprostřed za Vaříkův playbackový výkon). Neznalí Narnijského příběhu měli drobné výhrady k závěrečným obrazům z budoucnosti, ale ty byly nekompromisně smeteny ze stolu. Obrazy jsou udělány především pro nás a pro propojení příběhu, a je jasné, že těm, co jej neprožili ve skutečnosti, asi moc neřeknou. No, nějaké podrobnější hodnocení nechám na jiných. Ode mě by to asi nebylo dost objektivní. Po skončení filmu, byla ještě možnost shlédnout bonusové materiály, které jsou na DVD. Nejdříve to byl klip „Obejmi stromy“, ve kterém byly sestříhány nejlepší záběry ze všech tří Narnií, tudíž z šesti táborů (letních i zimních).

Na závěr jsme pustili „Film o filmu“, takovou malou ukázku z natáčení bonusových scén. Tento filmeček vyvolal všeobecné veselí, jelikož jeho součástí byli i sestřihy zkažených záběrů (v nichž jsem měl možnost zahrát si hlavní roli, jako největší kazič celého natáčení). A to je asi tak vše, co k tomu můžu říct.
Teo ladí techniku než vše vypukne.

Pronájem kina a speciální člověk na ozvučení nejsou zadarmo a tak bylo povinné vstupné.

Prodej DVD a videokazet.

Účast byla slušná....

vytisknout autor: Teo vloženo: 6. 1. 2005 (Teo) 4366x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

Rysi z oddílu Naděje
teepek
korálky od Kajmanky
digifotky
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás