okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Mixem 2005

Zkrácený záznam z roverské návštěvy Prahy.

Samo se nenakope… Jenže nakopat, tedy omlouvám se, dokopat někoho do něčeho je taky dost těžký. A tak nás nakonec jelo do Prahy na Mixem jen pět. Ale bylo to naše štěstí a smůla zbytku. V pohodě jsme se vlezli do jednoho kupéčka a bez větších problémů se nám podařilo ubytovat u Pizziho na koleji. (Tímto mu posílám virtuální bonboniéru a kytici – Pizzi děkujem :))

O cestě vlakem se nebudu rozepisovat. Byla jako obvykle nezáživná, nezábavná a děsně dlouhá :). Prozářilo ji pouze světlo z nápisu Sazka Aréna. Řekla bych, že tak bouřlivý potlesk aréna ještě nezažila:). Vystoupili jsme na hlavním nádraží a po překonání menšího problému s lístky na metro, jsme se vydali směr kolej Sázava. Přestože byl Pizziho počítač se zásobou filmů velkým lákadlem, zalehli jsme poměrně brzy, abychom ráno včas vstali a dokázali se dopravit na ČVUT ve stanoveném limitu.

To se nám nakonec stejně nepodařilo a tak nás neminulo několik nervózních pohledů od pořadatelů a až po strop narvaná posluchárna. První společná přednáška patřila panu profesoru Petruskovi. Byla vážně zajímavá, ale bohužel zůstala nedokončená. Všechny sekce vlastně musely být pro mírné zpoždění zkráceny. Vypisovat je tady by asi nemělo cenu a navíc si je všechny nepamatuju. S jistotou vám můžu sdělit jen to, že jak přednáška ‚Exil a disent‘ tak ‚Junák v období totality‘ stály za návštěvu. Hlavně ‚Junák…‘. Kdy potkáte někoho, kdo vedl českou družinu skautů v zahraničí?

Po minimální pauze následovalo představení roverského odboru a kurzů a pak závěrečná přednáška pana Štětiny. Pro chlapce bylo ovšem větší výzvou vydat se hledat čínskou restauraci (stejně jsme ji nenašli), než zůstat až do konce. A tak mi nezbylo nic jiného než zamáčknout slzu a následovat je. Byť mám občas odvahy na rozdávání, toulat se po Praze sama si vážně netroufnu.

Prošli jsme se po Václaváku, prokoukli/a jsme/jsem trhy na Staroměstském náměstí, nevynechali jsme ani Karlův Most. Na víc se nám jaksi nedostalo času, neboť Císko měl nějaké zájmy pod orlojem a my s Georgem jsme spěchali na Harryho Pottera 4.

Zpátky na kolej jsme se vrátili… No, dost pozdě :). O to krušnější bylo nedělní vstávání. Trošku jsme si přispali a tak nás ještě v metru přepadl strach, že domů nedojedeme. Ale dojeli jsme.

Více fotografií na fotogalerie.okenko.org

vytisknout autor: Tkáňa vloženo: 10. 12. 2005 (Tkáňa) 2157x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

skauti Vsetin
Seleska
korálky od Kajmanky
fotoreklama
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás