okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Expedice Aljaška 2006

Jak jsme se vydali do hor a co všechno jsme tam zažili popsala Janča.

Konečně je tu čas výpravy. Abych řekla pravdu, je to první 3-denní výprava berušek od začátku roku. Jet samotné máme přeci ještě trochu strach. Ale s vlčaty je to něco jiného.. Celá výprava byla posazena do horolezecké akce. Když už letos napadlo tolik sněhu, tak to musíme nějak využít :-). Děti nejdříve získaly pasy, aby mohly vůbec cestovat a pak hurá za dobrodružstvím. Je fajn vyjet s klukama i přes rok. Nejen kvůli příjemně vysokému počtu účastníků, ale i to, že si na sebe děti zvyknou už dřív, před táborem a pak se snad vyhneme tomu, že někteří dokonce tábora ani neznají navzájem svoje jména... Troufám si říct, že se nám výprava povedla a dokonce se ani kluci s holkama navzájem nehádali, což nás všechny ohromně těší. Ale teď už článek od Janči:

PÁTEK: Sešli jsme se u klubovny. Sraz byl v 15:00 hodin. Chvíli jsme byli v klubovně a tam nám rozdali pasy (do klubovny za dětima přišla Radka Jarošová (Zuzka), že pro ně má návrh, aby se k ní přidali na expedici na Aljašku a aby mohli přes hranice, dostali pasy.pozn Dany). Berušky měly s beruškou a vlčata s hlavou vlka. Pak jsme šli. Batohy nám vezli autem. My jsme museli jít pěšky s bobama. Cestou jsme si postavili sněhuláky. Vyhráli ti, co měli největšího a nejkrásnějšího sněhuláka. Pak jsme šli do Pohledce ke kulturáku. Když jsme konečně dorazili, tak nám dali razítka na naše pasy (narazili na celnici pozn. Dany) a chtěli po nás jídlo, které jsme měli přivézt. Potom jsme hráli hry a pak už byl večer. Večer nás seznámili s horolezcama. Byl to Ufon, Jack, Vařekí a Bady ( tj. Bany. Pro horolezce děti sháněli zlato, aby se mohli vyšplhat až nahoru Pozn. Dany).

SOBOTA: Ráno po probuzení jsme se nasnídali a pak jsme vzali boby a šli jsme na Pohleďák hrát na psí spřežení. (když se vrátili, čekala je náročná práce – museli pomocí dřeva podepřít zlatý důl, ale získat dřevo není jen tak jednoduché. Pozn. Dany). K obědu byla sekaná mňam! Odpoledne se jelo na lyže. Když jsme se vrátili šli jsme za bankéřem a tam jsme si vyměnili zlaté kameny za šeky (za bankéřem šli hned po obědě a jak se vrátili z lyží navštívili doupě Jacka Londona a jeho Bílé Tesáky :-) pozn. Dany). Byla svačina. Po svačině se šlo chytat lupiče, kteří okradli bankéře. Pochytali jsme lupiče na našli uloupené zlato, hurá! O půl noci nás vzbudili na noční hru s vlky, po návratu jsme spočítali zlaté úlovky a šli jsme spát. Pouštěli nám různá videa jak naši horolezci lezou na Mon Kenly (tyto krátká videa se jim pouštěla po každém jídle, né po noční hře :-) pozn. Dany).

NEDĚLE: Po snídani jsme si sbalili věci. Uklidili jsme po sobě a vydali se na zpáteční cestu do klubovny. Výprava byla skvělá!!! (domů se jelo na lyžích a myslím, že to musela být úporná cesta, protože jeli déle, než my jsme se my bez lyží vrátili z Pohledce pěšky. pozn. Dany).
Kontrola pasů na celnici.

Návštěva u bankéře.

Tak takhle vypadá naše psí spřežení.

Více fotografií na fotogalerie.okenko.org

vytisknout autor: Janča vloženo: 11. 3. 2006 (Danny) 2664x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

dvojka Praha
roversky kmen
korálky od Kajmanky
fotoreklama
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás