okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Jumanji - indická divadla

Cítím, že se brzy začne něco dít. Z dálky sem pronikají proudy vzduchu, které přinášejí vůni. Exotickou vůni. Jako bych v ní cítil nějaké koření. Není to však jenom vůně. Vzduch je rozechvíván vibracemi. Připomínají zvuk bubnů. A jak dny plynou, vůně je čím dál silnější a zvuk bubnů čím dál hlasitější. Blíží se něco velkého. JUMANJI OŽÍVÁ. Blíží se konec her malého chlapce v Hydeparku, čtení dobrodružných knížek a ježdění na lodičkách. Řešení našeho úkolu brzy nabere jasný směr a musíme se na to dobře připravit…

Abychom mohli docílit věčného míru mezi všemi lidmi, musíme se nejdříve naučit lidi poznávat. Znát jejich zvyky, vrtochy a touhy. Vědět komu nebo v co kdo věří a proč jsou lidé schopni konat i zlé skutky. Začneme rovnou tam, kde je lidí nejvíce - v Indii, jedné z nejlidnatějších zemí světa.
Každá družina má za úkol si na zimní tábor nastudovat jeden příběh týkající se Indie. Příběh může být buďto skutečný (něco z historie Indie, něco o kolonizátorech a zámořských plavbách do Indie, něco ze současnosti atd.) nebo mytologický (hynduistická a budhystická mytologie je poměrně bohatá na zajímavé příběhy). Neměl by to být příběh smyšlený nebo, který znáte z nějakého románu, či filmu.
Každá družina si tento příběh nachystá jako divadlo, aby ho mohla předat zbytku oddílu. Nebude to však tak jednoduché. Divadlo bude mít určité podmínky:

  1. Divadlo musí mít alespoň jednu malovanou kulisu.

  2. Na konci bude veršovaný závěr.

  3. Vyberete si jednu postavu, která ve vašem příběhu figuruje a nahradíte ve svém divadle její jméno jménem někoho z pracovního kruhu. Měl by to být někdo, kdo se svými vlastnostmi postavě podobá. Po skončení divadla pak, řeknete, kdo byla původní postava a jaké vlastnosti má podle vás s roverem podobné.

  4. Každý herec nebo herečka bude mít svůj kostým.

  5. V divadle se vyskytnou tato slova: špek, zuby, komín, papoušek, klobouk, oheň, krasavec, třináct, krystal, podrážka. Mohou zde být řečeny nebo zde mohou být jako kulisy, či převleky.

  6. Družina bude mít původní příběh nějakou písemnou formou s sebou (knížku, stáhnutý z internetu a vytisknutý…), abychom si ho mohli případně i přečíst.


Na samotném zimním táboře nebudete mít na přípravu moc času, takže se tomu věnujte už před ním.
vytisknout autor: Teo vloženo: 13. 2. 2007 (Teo) 1869x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

dvojka Praha
roversky kmen
korálky od Kajmanky
fotoreklama
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás