okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Listopadová oddílovka

Říjen pomalu končí a tak oddíl Naděje vstupuje do nového měsíce - jak jinak než oddílovkou...

Sraz byl ve 4:00 v klubovně, ale když jsme tam už byli všichni, vydali jsme se do Středozemě, ani nevím proč, asi tam bylo víc místa a také zahrada a plátno. Hmm, to možná ten důvod byl.

Nejdříve jsme pod vedením Tesáka (Teo na této oddílovce chyběl) srovnali židle do kruhu, abychom si tam po venkovních aktivitách mohli hnedka sednout. Potom jsme se vydali na zahradu.

Na zahradě nejdříve proběhla honička, ale ne ledajaká. Kromě klasické honičky, kdy pár lidí chytá a zbytek utíká, tam byly ještě dva kruhy, s tím, že v každém mohli být jen dva lidé a ti byli jakoby v domečku. Nejdříve chytal Kenny, a pak už nevim. Ale ve druhém kole chytal Krtek, já a Janča. To si ještě pamatuju... Pak nám Loco vysvětlil hru, kterou jistě všichni znáte. Nevim, jak se to jmenovalo, ale stoupnili jsme si do kruhu a jeden doprostřed. Měli jsme za úkol vybít toho uprostřed, takže jsme si různě nadhazovali míč, až se naskytla příležitost vhodná pro střelu. Když někdo vybil toho uprostřed, vyměnil si s ním místo. A pak už následovala poslední a nejlepší hra venku.

Uprostřed zahrady byl vymezen kruh a v něm lístečky. V tom kruhu byli dva roveři a chytali nás, když jsme se snažili vzít si nějaký lísteček. Ale nebylo to tak jednoduché. My jsme museli skákat po jedný noze a ještě k tomu byly družinové souboje - to probýhalo velice jednoduše. Když se střetl třeba Rys a Jelen, vyhrál ten, kdo dýl vydržel na jedné noze. Mohlo se do sebe různě narážet, atd... Tuto hru vyhráli tuším Lišky.

Jakmile hra skončila, vydali jsme se do místnosti, kde jsme se usadili do postaveného kruhu. Nejdříve jsme projednali, jestli oddíl pojede na turnaj ve vybíjené, když jsme se shodli, že jo, byla na programu jednoduchá hra. Rozdělili jsme se do dvojic. A ta dvojce hrála zjednodušenej kámen, nůžky a papír. Rád bych vám hru popsal blíže, ale z dvou důvodů ne. 1) Vůbec sem ji nepochopil a 2) Už si ji nepamatuju.

Jako poslední bod oddílovky byla Locova přednáška o hvězdách. Spočívalo to v tom, že se spustil na dataprojektoru program Stelárium*, který perfektně zobrazoval oblohu a hvězdy na ní. A tak jsme si povídali o hvězdách, vychvalovali přidělená souhvězdí, ukazovali si, kde co je, běhali bloky a pak už byl konec oddílovky.


*Doporučuji tento program pro ty, co se zajímají o hvězdy. Je dost namakanej.
vytisknout autor: Horníkov vloženo: 4. 11. 2007 (Horník) 1543x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

skauti Vsetin
Seleska
korálky od Kajmanky
digifotky
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás