okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

XIV. táborový den - sobota

Jako po každém flámu se vstávalo dost těžko, i když budíček byl až v osm. Ještě před tím se s námi rozloučila paní Dvořáková, která jediná přespala v táboře a to u dvojčat ve stanu.
První program musel být vyhrazen likvidaci pozůstatků ze včerejšího návštěváku a tím nemyslím jenom likvidaci výborných buchet k snídani.

Zase se nám rozpršelo a tak se narychlo dodělávalo dřevo do hangáru, kdyby bylo přece jen potřeba zprovoznit sušárnu. Ale každej při tom tak nějak pospával, takže ještě že přestalo pršet a mohlo se vyrazit na Cískovu hru, kde šlo v zásadě o získání jednotlivých zpráv, takže se jezdila na kole šílená dráha zručnosti, plnila se zdravověda atd. Z toho toho moc nevím, protože jsem suploval v kuchyni za Čiky, které nebylo moc dobře. Ale květákové placičky byly podle mě docela dobré.
Odpoledne se konala Atyho slavná hra s hady. Slavná proto, že každý z pracovního kruhu na ni nadával – příprava trvala celé doploledne a část odpoledne, v těch největších deštích, oddíl ji odehrál asi za 50 minut, ale plně nerozvinul taktizování, které bylo nutné a tak část Atyho ideí šla do háje – ale on to přežije, hlavně, že si skautíci užili hromadu legrace.
Přijet k hadímu hnízdu na kole, bez doteku země přelézt z kola na lanovou konstrukci a pak hákem lovit hadí vajíčka do lektvaru je docela obtížné, zvlášť, když hadi, kteří sice nahoru nemůžou, klepou lanem co to jde a tak pózy některých lovců vyvolávali u ostatních škodolibé výbuchy smíchu.
Ostatní dění dne vám bohužel nemůžu přiblížit, protože jsme s Piškotem odjeli na závody a vrátili se až v nedělním odpoledni. Ale vše prý proběhlo v klidu a oddíl nás vyprovodil nadšenými výkřiky typu: „volnóóóst, svobodááááá.“ – taky nám po nich bylo smutno :).
Příjezd k hadímu doupěti na kole musel korigovat Atrei, protože vysvětlení pravidel a hlavně jejich pochopení bylo docela náročné.

Lovci nad hadím hnízdem se chystají k lovu hadích vajíček - pozor na hady, někteří syčí dost zlověstně....

Předchozí:
Následující:
Zpět na hlavní článek
vytisknout autor: Zdeny vloženo: 16. 8. 2004 (Zdeny) 3691x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

dvojka Praha
roversky kmen
korálky od Kajmanky
digifotky
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás