okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

I. táborový den oddílu Naděje

A je to tady - nejdelší tábor v historii oddílu Naděje začíná.

Před klubovnou už dlouho před devátou hodinou postávají natěšení skauti s rodiči, kteří se strachují, kolik věcí si jejich dítka zapomněla doma. Konečně je devět, přijíždí i Teo a začínají se nakládat věci do aut. Počet zavazadel u některých je vážně obdivuhodný - někteří musí mít podle mě minimálně dvě trička na den, aby zaplnili všechny ty kufry, gemmy a igelitky, které se s sebou vezou.
Konečně je všechno naloženo, můžeme nasednout na kola a vyrazit na dlouhou cestu do Toulovcových Maštalí.

Tři různě výkonné skupiny pod vedením Císka s Ádou, Teem a Tesákem jsou ještě na cestě, zatímco Hombre, Miky, Míra a já vykládáme na tábořišti věci z aut.
Absolvujeme prohlídku tábořiště a je nám jasné, že nás tu čeká ještě spousta práce. Táborový kruh se nám zdá uzavřený, v jídelně jsou stoly na zemi ve výšce Goofyho lýtek a témeř žádné lavičky. Hangár a stožár se musí přesunout a týpko úplně postavit.
Prostřední skupina dorazila ani ne dvě minuty po té nejrychlejší, která bloudila a najela si navíc sedm kilometrů, a když dorazila i ta poslední, pustili jsme se do díla.

Narýsovat nový táborový kruh byl kvůli nerovnosti terénu, přítomným kamenům a cestě docela oříšek, ale nakonec jsme to pod vedením architekta Tesáka zvládli. Krtek s Buduem začali přemisťovat stožár, další se pustili do prodloužení jídelny a stavby jejich stolů a další zase do týpka. Přesto, že se většina z nás snažila pracovat co nejlépe a nejrychleji, na konci prvního dne jsme nebyli zdaleka hotoví.

Po večerním koupání jsme se sešli v jídelně, kde nás k našemu překvapení navštívil plukovník Russel a oznámil nám novinku. Plukovník Warren nařídil pisateli deníku okamžitý přesun do Afriky, kde jsou opět nějaké nepokoje. A my, protože nás Jumanji nutí prožít vše co je v deníku psáno, musíme jet také. Přesněji řečeno, letět. Naší vzducholodi však chyběl vodík, potřebný k létání a tak jsme nejdřív museli naplnit balónky a dopinkat je ke kapitánovi vzducholodě, který nás potom uvedl na palubu na skále.
Nejvíc balónků s vodíkem zajistily Lišky, takže jim byla přidělena první třída s matracemi, vyhlídkou, večerní čokoládou a ranním čajem. Druží nejúspěšnější byli Jeleni, kteří obsadili menší druhou třídu s tenkými matracemi, Rysi se ubytovali ve třetí třídě s jedinou matrací a kamenem uprostřed a Veverky musely spát v zavazadlovém prostoru, plném věcí všech ostatních tříd.
Kapitán zavelel k odletu a oddíl se vydal do říše snů. Ráno již budeme v Africe....
Lišky v první třídě vzducholodě.

Nové místo pro stožár - Vojta musí pod dozorem Budua pěkně makat! :)

Následující:
Zpět na hlavní článek
vytisknout autor: Pavla vloženo: 23. 7. 2007 (Zdeny) 2201x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

Filuv blog
Seleska
korálky od Kajmanky
digifotky
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás