okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

3. táborový den

Budíček s Machem a Šebestovou a s písničkou My jsme žáci 3.B. Slunce pálilo už na rozcvičce, tak jsme hned po ní houpli do plavek a už v nich zůstali.

V 1. programu jsme vyráběli náramky z bavlnek. Určitě to všichni znáte, takovéto uzlíčkování. Holky tomu propadly a tak se Poledňácích uzlíkovalo a uzlíkovalo. Nejvíc ale vyrábění náramků bavilo Pepiho, který jich vyrobil spoustu a také jich několik věnoval beruškám i Žofce. Že Pepína nepoznáváte? No jo, to s ním dělají ty roztomilé Berušky :-)!

Po sváči přijel Piškot dostavěl lanovku, která vede přes náměstíčko a na které se holky učily létat jako Petr Pan. Lanovka je uchvátila a vozily by se na ní klidně celý den! V druhé části programu se odehrálo mistrovství ve fotbálku, který je u Berušek nesmírně populární. Zvítězil tým Žluté ještěrky, druzí byli Krvaví psi a třetí Modrá čtyřka. Toto nejsou jenom názvy fotbalových týmů, ale celotáborové názvy. Taky nás fascinuje, že si holky dávají jména jako „Krvaví psi“, ale když se jim to líbí… Na druhou stranu už jsme si zvykli, že jsou to drsňačky a rockerky :-)…

V poledňáku se stala nečekaná věc! Strašlivý pirát James Hook, kapitán lodi Tia Dalma, nám nechal na nástěnce vzkaz, při kterém nás vyzýval k odchodu ze Země Nezemě, jinak nás prý rozstřílí dělovými koulemi. Z Nezemě se nám moc nechtělo a tak jsme nevypadli. Radši jsme si nachystali PETflašky s dudlíky, lavory s ledovou vodou ze studny a vydali se na piráty. Z lesa jsme pozorovali nástup pirátské posádky, vztyčení vlajky na lodi a pak jsme zaútočili!
Byla to krvavá bitva, všude spousta vody, prostě vzrůšo!
Hook pořvával rozkazy na posádku z výšky lodního koše, ale sám nebojoval. Holky si proto vymyslely válečný pokřik, kterým mu oplácely jeho chování:
Hook je srab
Bojí se bab!
Pije vodu ze záchodu
A je bufeťák!
I když byly Berušky statečné a daly pirátům zabrat, přesto dělové koule nezískaly a bitva pro ně skončila porážkou.
Ukázalo se, že na něco takového nejsou zvyklé a pořádně je tato situace zdeptala.

Po programu se měly holky převléct z placek do suchého a stala se tato historka: Danielka jde na záchod v úplně mokrých plavkách tak jí říkám: Danuško, než půjdeš na latríny, jdi se převlíct! A ona na to: Ale to už je jedno, já už jsem si stejně do těch plavek cvrkla!
A tím mě odrovnala!

Ve 4. programu pro ně byly nachystané nováčkovské zkoušky, hvězdy a odborky.

V 5. programu jsme dostali možnost seznámit s trochu s minulostí členů Hookovy posádky.
Dvojice obíhaly stanoviště s piráty a za splněné úkoly získávaly jejich vizitky.
Byl tam například: Vasilij – nejlepší ruský šermíř všech dob (ten, kdo byl v Irsku, ví :-)) a kormidelník Tia Dalmy, dále Bill Krčma – ožrala a kuchař, Joe Poker – karbaník, a další a další.

Po večeři jsme se sešli u ohně, který pro nás připravili indiáni, kteří žijí také v Nezemi a jsou to nepřátelé pirátů. Náčelník Malý Velký Pardál (EmVéPéčko) předvedl rituální zapálení ohně bez sirek, a i když nám Manitou nebyl nakonec nakloněn, byla to velkolepá akce :-).
Zpívalo se z táborových zpěvníků, oblíbené písničky Maracaibo a Tři Kříže a Už to nenapravím a atd, atd…

A už dobrou!
Předchozí:
Následující:
Zpět na hlavní článek
vytisknout autor: Anička vloženo: 30. 7. 2007 (Annička) 1960x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

skauti Olomouc
teepek
korálky od Kajmanky
digifotky
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás