okenko.jinak.cz -> www.okenko.org
Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

4. táborový den

Za boha si nevzpomenu, jaká byla dnešní rozcvička, respektive s kterou večerníkovou postavou…
Takže to stejně jako jídelníček brzy doplním.
Dneska při tahání holek ze spacáků (a to doslovně) jsme u Danielky ve spacáku objevili karty na kvarteto. Když jsme se ptali proč je tam má, odpověděla, že se v noci bály a tak je vzala k sobě :-). Vůbec, najít Danielku a Káťu v jejich stanu je dost těžké. V tom obřím nepořádku málem až ke stropu byste je lehko přehlédli.

No jo, Káťa s Dáňou asi Nanu nezískají… Víte co je Nana? Plyšák neurčitého druhu (hroch, pes, kráva, ???), který je každý večerní nástup udělen té světlušce, která měla ten den nejlépe uklizený stan. Dozorcem nad pořádkem je Pepíno. A každý kdo se to dozví se diví :-)… Pepa je velmi přísný, například za nerozžvýkanou žvýkačku na podlážce už strhává 2 body z 10. Říká, že je to hrozný, jak jsou holky čistotný, tak strhává body i za takový blbosti.
Na nástěnce visí přehled největších špindírů a největších čističů s Pepiho nezaměnitelným designem :-).

V 1. programu byla indiánská stopovačka, nechce se mi to rozepisovat. Ve 2. programu jsme dodělávali náramky a roztančili se v rytmu bollywoodských břišních tanců. Musíme pilně trénovat, protože je budeme předvádět rodičům, až přijedou.

Ve třetím NZ a * + ** . a ve čtvrtém lanovka a pirátská loď. Piráti ji na chvíli opustili a tak jsme ji mohli pořádně prozkoumat, roztočit kormidlo, prolézt podpalubí, vyvěsit pirátskou vlajku, zkusit všechny lanové aktivity, lézt po žebříku, vylézt do lodního koše, bože je toho tolik, co se dá na pirátské lodi dělat! Jen kvůli té lodi by se Berušky okamžitě přidaly k pirátům!

Nevím, jestli to už někdo udělal, ale chceme poděkovat všem, kdo se na vymýšlení, přípravě a realizaci lodě podíleli. Bude se o ní ještě dlouho mluvit!

Po svačině jsme šli hrát fočus. Připojil se k nám jeden pirát, který ale pořád podváděl, jednou vzal dokonce míč a utíkal s ním k maringotce. Jenomže u lesa se zastavil a s křikem se obrátil a utíkal pryč. Nevěděli jsme co ho tak vyděsilo, ale o chvíli jsme to uslyšeli. Tikot. Tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak tik tak. KROKODÝL! S krokodýlem se to má tak. Při jednom dávném souboji usekl Petr Pan Hookovi ruku, ruka spadla do moře a tam ji sežral krokodýl. Na té ruce byly hodinky, které teď v krokodýlovi tikají. Piráti se ho hrozně bojí, protože krokodýlovi Hook zachutnal a chce ho sežrat celého.
Zavázali jsme holkám oči a ony se po týmech musely vydat na černou cestu, která byla potřená krokodýlími slinami, takže byla pěkně nechutná. Když slyšely nablízku tikot krokodýla, musely se zastavit a čekat, dokud neodplaval. Hru vyhrály Žluté ještěrky, druhá Modrá čtyřka, třetí Krvaví psi.

V 6. programu rituály. Písnička už se nám dostala pod kůži a tak to zpíváme s vervou a s nasazením. Jen Wendy je dneska nějaká smutná. Michael s Johnem po večeři někam zmizeli a ona si o ně začíná dělat starosti…

Děti jdou spát, ale to neví, že dnešní den ještě nekončí.
Krátce po usnutí je vzbudí Petr Pan a vyhání všechny ze stanů. Ví o někom, kdo by mohl vědět, kam se poděli Michael s Johnem.
Mořské panny.
Ty sídlí v jedné zátoce moře, které obklopuje Nezemi. Když tam Berušky přišly, královna mořských pannen zrovna utěšovala svou dceru, že jistě ten ztracený náhrdelník najdou. Holky s dozvěděly, že informace o M+J získají od pannen jenom tehdy, když ztracený náhrdelník najdou. Našly ho samozřejmě. A dozvěděly se, že Wendiny sourozence unesli piráti a drží je na své lodi, která momentálně kotví v Kidově zátoce…

Zákulisí noční hry bylo docela vtipný. Maky a já jsme totiž odmítly vlézt v noci do Bahňáku (vlastně jsem odmítly vlézt tam vůbec :-)), tak jsme vymyslely úžasné řešení! Navlékly jsme se do pytlů na odpadky (chápete, rybí ocasy), asi tak 3, 4 vrstvy. A pak nás Atty vzal do náruče a postavil nás do vody. Geniální, že? Vedlejší účinky, jako nesnesitelný tlak na nohou nebo že Maky její pytel začal brzo protýkat nebo že se se o nás chtěly otírat ryby, pomineme :-). Jsme na sebe prostě hrdý. A Attymu do Bahňáku lézt ani moc nevadilo…
Předchozí:
Následující:
Zpět na hlavní článek
vytisknout autor: Anička vloženo: 31. 7. 2007 (Annička) 1748x nahoru

nove clanky

fotogalerie okenka facebook oddílu Nadeje

nase tipy


1995-2001


reklama

dvojka Praha
teepek
korálky od Kajmanky
digifotky
ubytovani v KD

okenko


bleskovky

Sestra Marie Kružíková
Dne 9.11.2013 se rozloučíme se spoluzakladatelkou dívčího skautingu v našem městě v 10.30 na kostelíčku.Bylo jí 97 let. Šerif
(07.11.2013) Šerif
Fotky z kol
jsou zde.
(11.07.2013) Vilík
Další beruščí fotky
Z čarodek a z pampeliškové družinovky.
(16.05.2013) Vilík
Akce pro rodiče a Berušky
proběhne vzhledem k počasí z větší části pod střechou kulturáku v Pohledci.
(09.05.2013) Vilík
Zdražení tábora Naděje
Bohužel jsme se rozhodli zvýšit letos cenu letního tábora na 3800,- Kč. Důvody jsou dva: Jednak je tábor o 4 dny... více
(29.04.2013) Teo

bily stit


info

OKÉNKO do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska 615.02 Bílý štít Nové Město na Moravě
© všechna práva vyhrazena, připomínky ke stránkám: kajmanus(a)centrum.cz

podporují nás