Nacházíte se v archivu okénka, nové články a aktuální akce naleznete na nových stránkách!
okenko
Bily stit svetlusky vlcata nadeje rs a rg akce ventilacka

Zimní duatlon

Ideální sněhové podmínky a zima až k umrznutí...

Tak nějak to na lednovém duatlonu vypadalo. Zrovna když venku vrcholilo ultrafialové peklo, sešli jsme se v poměrně malém počtu na závody. Mám takový pocit, že lidí, kteří postávali kolem trati, psali diplomy a vůbec se starali o chod závodu, bylo dokonce o něco víc než samotných závodníků.

Kvůli sobotní chumelenici se závody od Mercedesky přesunuly na stadion ke Ski, kde byla, minimálně do našeho odchodu, kvalita závodní plochy velmi velká. Po objasnění trasy a několikerém přezouvání z bot do lyžáků, se všechny závodnické kategorie, v jednom případě čítající dokonce jen jednoho závodníka, seřadily na startu a vyrazily. Jakmile si všichni odběhali určený počet koleček, obuli si (to Bája a Pipi) či nasadili lyže (ostatní) a pokračovali v závodě. Jak náročná to byla trasa nemohou soudit, ale asi hodně, protože už po prvním kolečku mi Bany vyhrožoval potrestáním za to, že jsme ho nasadili do závodu.

Někdy kolem půl čtvrté už byli všichni závodníci v cíli, diplomy a ceny rozdané, pořadatelé zmrzlí a věci z trasy uklizené, takže se všichni mohli vydat domů k teplu radiátoru. Ti, kteří chyběli na vyhlašování se můžou pokusit hledat svoje ceny u svých vedoucích, ale… Ona ta čokoláda byla vážně moc dobrá :))