Bílý štít
POSELSTVÍ ZÁŘÍCÍ HVĚZDY
MIKY
Okénko - titulní stránka


     V měsíci mrazu (leden) se náš oddíl Naděj, vlastně indiánský Hatikva, vydal na dlouhou a náročnou cestu za poselství náčelníka Zářící hvězdy av měsíci hladu (únor) jsme po ní ušli pořádný kus . Vždyť byly jarní prázdniny a prázdniny znamenají několik dnů volna a volné dny znamenají výpravu a ta byla tentokráte dokonce pětidenní, proto jsme ji také nazvali Táborem pěti sluncí. Naším wigwamem se na pět dnů stala stará fara obce Rančířov, která je nedaleko (tzn. blízko) Jihlavy. Odtud jme každý den vyráželi do okolní přírody, kteráje už značně znečištěná a tak nám dojem pěkných vodopádů kazila penumatika , igelity, plechovky od piva atd. Jsou zde samozřejmě i pěkné koutky přírody a místa jako stvořená pro náš lov kožešin. Né, nebojte se, nestřílíme zajíce, lišky, srny jaežky, žáby, nebao vrabce, a další kožešinovou zvěř, ale plníme různé úkoly, hrajeme hry , soutěžíme ve znalostech přírody a ti nejlepší za to získávají" kožešiny". Nejhodnotnější je kožešina grizliho, pak bizona, jelena, lišky, a nakonec bobra. Zatím jsou nejzdatnější lovci z rodu Káňat, ale ani rody Lišek, Jelenů a Rysů nezůstávají pozadu.
     A proč jsou odměnou právě kožešiny? V ostatních hrách to většinou byly peníze napr. libry či pesosy, ale indiáni naštěstí peníze neměli a nepoužívali a tak hrabivost, původce zla, neměla mezi těmito lidmí místo. A to také proto, že mínění kmene bylo zaujaté proti tomu, kdo hromadil velký majetek pro sebe. Obchod se zde provozoval výměnným systémem, na prériích byl nejmenší jednotkou šíp, ale vyměňovalo se hlavně za kožešiny, velkou cenu měl také kůň. V jiných oblastech se používalo např. wampumů, nebo mušliček.
     A za co se získávali kožešiny na Táboře pěti sluncí? Bylo toho opravdu mnoho, tak třeba za stavění přírodních přístřešků, za získávání náramků náčelníkovi dcery, za žluté korálky poznání a nebo i za časné vstávání, raní "hyenu" (pro neznalé - hygienu). O tom bych se rád zmínil více. Na výpravách je většinou budíček v 7 hodin, kdy roveři začnou "rytmicky" bubnovat na tam - tam (většinou lavor) a s výkřiky É -JA , JE NOVÝ DEN chodí okolo spáčů. Někteří však zůstávají ještě hodnou chvíli ve spacácích, proto jsme při jednom budíčku vyhlásili, že za 3 minuty sdělíme těm, kteří budou nastoupeni před farou, jak mohou ulovit další kožešiny. A to pak byl rychlost! (ovšem kromě našich ospalých sqow, které zaspaly, protože neví, že den je od toho, aby se žil a né spal).
     A co s ulovenými kožešinami? Za ty si pak rody mohou koupit tajné znaky "medvědí řeči", koně a další důležité věci, potřebné na závěrečné táborové cestě, bez kterých by posleství Zářící hvězdy neobjevili, a to by byla škoda.
     Proto přeji všem rodům mnoho úspěchů při dalším lovů.

Miky

  zpět na titulní stranu  

  na index článků