okénko do života novoměstských skautů

https://archiv.okenko.org
ze dne 13. 10. 2003
článek číslo 26
autor: Mládě

 

Základna Pohledec

Chcete navštívit se svým oddílem Vysočinu, a hledáte levné ubytování?
Skautské středisko Bílý štít Nové Město na Moravě Vám doporučuje základnu v Pohledci. Jedná se o obecní kulturní dům v Pohledci necelé dva kilometry od Nového Města na Moravě (okr. Žďár nad Sázavou).

V této základně je k dispozici v přízemí velký sál, samostatné WC pro chlapce i pro dívky. V patře jídelna, nově zrekonstrouvaná kuchyň se vším potřebným nádobím, pro menší i větší skupiny, bojler na teplou vodu, elektrický sporák a plynový sporák. Ve sklepě jsou sprchy a umývárky s teplou vodou. Všechny prostory jsou centrálně vytápěny plynem. Spí se na sále na vyvýšeném podiu, nebo na zemi, a to buď na vlastních karimatkách či na místních matracích.

!!! NOVINKA: INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ PRO HOSTY ZDARMA

Seznam základního nábytku:
sklopné sedačky: 5timístné 5 ks, celkem míst k sezení - 25
stoly: 40 ks z toho 5 ks rozkládacích v jídelně, 35 ks sál
židle: 200 ks z toho 35 ks v jídelně, 60 ks černé čalouněné kovová konstrukce, 42 čalouněné dřevěné, ostatní dřevěné na sále.

Tato základna je vhodná k uspořádání od jednodenních akcí, až po několikadenní pobyty po celý rok.

Další možnosti využití: plesy, taneční zábavy, besídky, prodejní a předváděcí akce, rodinné oslavy, svatby, různá setkání, vzdělávací kurzy, závody, apod.

Ubytovací kapacita je cca do 50 lidí. Přízemí budovy je bezbariérové. U budovy lze parkovat. Cena za ubytování je 70,- Kč za osobu a noc. Jednodenní akce dle dohody. V poplatku není zahrnuta spotřeba vody, elektriky a plynu. To se platí podle spotřebovaného množství během akce.

Skupiny menší než 14 osob platí paušál 1 000,- Kč za noc + režii.

Ubytování pouze na jednu noc během víkendu: paušál, nebo osobonoci + 500,- Kč + režie.

Orientační cena za energii:
letní provoz cca 300,- Kč za den
zimní provoz cca 800 - 1000,- Kč za den
(pokud ale máte potřebu běhat po základně i v zimě v kraťasech a v tričku, může to být i dvojnásobek...) :-)Na základně je možné si za poplatek zapůjčit sportovní vybavení na florbal (branky, mantinely, hokejky a míčky) a ping pong (stůl, pálky, míčky).
Hry s tvrdými míči jsou v sále zakázány!

Po domluvě se správcem, je také možné zapůjčení audiotechniky, dataprojektoru, promítacího plátna a přenosného PC. (zpoplatněno)
Vypůjčení je potřeba domluvit nejpozději den před příjezdem!

Pronájem celé budovy pro společenské akce (plesy, zábavy) 2 500,- Kč pro místní spolky, 3 000,- Kč pro ostatní na den (24 hodin). Benefiční akce místní ZŠ a MŠ pouze režijní náklady. Silvestr 4 000,- Kč. Soukromé rodinné oslavy, třídní srazy 2 500,- Kč na každých započatých 24 hodin. Nelze pronajmout pouze část budovy.

UPOZORNĚNÍ!!!
V důsledku toho, že se často stávalo, že byl zamluvený termín na poslední chvíli zrušen, je pro zámluvu základny nutné složit nevratnou zálohu ve výši 500,- Kč. Veškeré telefonické a písemné zámluvy budou jen předběžné a po obdržení zálohy na účet budou na stránkách Kulturního domu zámluvy potvrzeny. Platbu proveďte na účet základny 3237944329/0800 jako variabilní symbol napište datum Vašeho příjezdu. Např. 2.6.2011 = 02062011. Záloha bude odečtena při Vašem odjezdu ze základny z celkové ceny za ubytování.


Spojení: Vlakem, a to buď od Brna přes Tišnov a Bystřici nad Pernštejnem, nebo od Žďáru nad Sázavou, vystoupit ve stanici Nové Město na Moravě – nádraží. Autobusové spojení je do Nového Města také celkem dobré, terminál je hned u vlakového nádraží.

Popis okolí: Přímo v obci je soukromý obchod se smíšeným zbožím, kde je možnost předem objednat potřebné potraviny. V létě je možnost využít zdejšího koupaliště. Les je 1 km daleko. V okolí je mnoho přírodních i kulturních zajímavostí. V zimě je okolí protkáno lyžařskými tratěmi, po kterých se dostanete takřka kamkoliv. Nejbližší zajímavý skalní útvar je Vávrova skála cca 500m daleko od obce.

Nové Město na Moravě a okolí najdete na mapě KČT č. 48 - Žďárské vrchy.

Zobrazit na www.mapy.cz

Přímo ve vesnici je soukromý obchod s potravinami a v Novém Městě je několik obchodů i s nedělním prodejem.


Tyto informace, včetně cen jsou platné od 1. 1. 2013

Další informace:

Základnu od 1. 1. 2013 provozuje místní sbor dobrovolných hasičů.

Rezervace:
Jana Skoupilová
tel. 737 726 471
mail: janaskoupilova(zavináč)centrum.cz

Správce základny:
Milan Žák
tel. 733 270 897


Přehled obsazenosti základny

Borovice.cz

 

Obsazenost Kulturního domu v Pohledci

Zde můžete zjistit zda je termím o který máte zájem již obsazen.

Pokud je termín obsazen, zkuste naši druhou základnu - Skautskou chatu Mercedes
Aktuální obsazenost sledujte na kdpohledec.cz

Pokud je termín obsazen, zkuste naši druhou základnu - Skautskou chatu Mercedes
 

Skautská chata Mercedes

Skautská chata Mercedes nabízí možnost ubytování pro skautské oddíly na výpravy, kurzy a podobné akce. Je vhodná pro menší skupiny do 20 lidí. Chatu pronajímáme pouze skautům a organizacím pracující s mládeží. Soukromé akce a oslavy nejsou povoleny. Na základně je přísný zákaz kouření a konzumace alkoholu.
Nově zrekonstruovaná chata se nalézá na okraji Nového Města na Moravě směrem k hotelu Ski na okraji lesa Ochoza. Dostupnost autobusem či vlakem, se vzdáleností cca 1500 m.
Chata má verandu, vstupní část tvoří kuchyňský kout se vchody na wc se sprchovým koutem a do sklepa. Kuchyňský kout je vybavený základním nádobím na vaření a stolování. Je zde rychlovarná konvice, lednička, el. sporák, mikrovlnka a bojler na teplou vodu. Hlavní společenská místnost s krbem je vybavena přídavnými krbovými kamny, lavicemi a stoly. V podkroví jsou dvě místnosti upravené na spaní, kde jsou na vytápění dva el. přímotopy. Ve větší místnosti jsou na zemi matrace na způsob letiště a v menší jsou dvě postele pro vedoucí.

Cena za ubytování je 70,- Kč za osobu a noc. Pro skupiny menší než deset osob je stanoven paušál 700,- Kč na noc. Ubytování pouze na jednu noc během víkendu - paušál, nebo osobonoci + 300,- Kč. Od roku 2013 účtujeme spotřebu el. energie a vody na základě její skutečné spotřeby. Elektřina - 6 kč/kwh, voda 50,- Kč/m3.

Po předchozí domluvě lze zapůjčit dataprojektor, cena je 250,- Kč za večer. Promítací plátno je součástí vybavení chaty. (viz. foto dole)

UPOZORNĚNÍ!!!
Pro potvrzení rezervace základny je nutné složit nevratnou zálohu ve výši 500,- Kč. Veškeré telefonické a písemné zámluvy jsou jen předběžné a po obdržení zálohy na účet budou zde na našich stránkách zámluvy potvrzeny. Platbu proveďte z Vašeho soukromého účtu (ne z účtu organizace) na soukromý účet správce základny 000000-0855463123/0800 jako variabilní symbol napište datum Vašeho příjezdu. Např. 2.6.2013 = 02062013. Záloha bude odečtena při Vašem odjezdu ze základny z celkové ceny za ubytování.Rezervace chaty:
Martin Drápalík - sedm dva jedna pět tři sedm dva tři šest
mail: martin.drapalik@tiscali.cz

Zobrazit na www.mapy.cz

Popis okolí: V okolí je mnoho přírodních i kulturních zajímavostí. V zimě je okolí protkáno lyžařskými tratěmi, po kterých se dostanete takřka kamkoliv. Sjezdovka na dohled. V létě možnost koupání v přírodním koupališti. Chata je na kraji lesa. Ideální na cyklo, nebo pěší turistiku.

Přehled obsazenosti chaty Mercedes

Pravidla pro užívání chaty Mercedes.

Více informací o chatě a její historii.

Borovice.cz
Okénko do života novoměstských skautů - zpravodaj střediska Bílý štít